30 мая, 2017

Команда ARBITRADE успішно представила інтереси ДПЗКУ в арбітражі GAFTA

Юристи ARBITRADE успішно представили інтереси провідної української аграрної компанії «Державна продовольчо-зернова корпорація України» в апеляційній інстанції міжнародного арбітражу за регламентом Міжнародної асоціації торгівлі зерном і кормами (GAFTA) у спорі на суму більш ніж 44 мільйони доларів США.

Провадження в апеляційній інстанції міжнародного арбітражу GAFTA було розпочато після того, як в чотирьох пов’язаних справах в першій інстанції були винесені рішення на користь ДПЗКУ, інтереси якої також представляла компанія ARBITRADE. Провадження в першій інстанції були розпочаті за ініціативою ДПЗКУ з метою стягнення заборгованості. Причиною спору стало порушення покупцем, кіпрською торговою компанією, обов’язків за кількома договорами купівлі-продажу зернових.

Після винесення рішень в першій інстанції покупцем були подані апеляції по всіх чотирьох справах, які були об’єднані в одне провадження. В апеляції, як і в першій інстанції, покупцем були заявлені зустрічні вимоги, які базувалися на угоді, справжність якої ДПЗКУ оспорювала. У зв’язку з цим справи також мали резонанс в Україні, зокрема, ДПЗКУ ініціювала відповідні кримінальні провадження.

В апеляційній інстанції справа розглядалася колегією з п’яти арбітрів. Інтереси покупця представляла відома британська юридична компанія Holman Fenwick Willan LLP. Команда ARBITRADE супроводжувала клієнта під час розгляду справи.

Апеляційна інстанція арбітражного суду GAFTA в повному об’ємі підтвердила рішення першої інстанції, задовольнила вимоги ДПЗКУ та стягнула з покупця основну суму боргу, що складає більш ніж 44 мільйони доларів США, а також 4% річних та арбітражні витрати, і відмовила покупцю в зустрічних вимогах.