5 апреля, 2018

ARBITRADE успішно представила інтереси клієнта в арбітражі ICC щодо неякісного обладнання

Команда ARBITRADE успішно представила інтереси клієнта, української компанії, в Міжнародному арбітражному суді Міжнародної торговельної палати (ICC), що завершився укладенням мирової угоди на вигідних для клієнта ARBITRADE умовах. Спір виник з поставки клієнту обладнання, що не відповідало контрактним характеристикам. Відповідачем у справі виступала італійська компанія – постачальник обладнання.

Під час арбітражного розгляду відповідач стверджував, що причиною несправності була невідповідність сировини, що використовувалась позивачем у виробництві, контрактним вимогам. Відповідач також заявив зустрічний позов щодо сплати позивачем останнього платежу за контрактом. Спір було ускладнено тим, що сторони не дійшли згоди щодо застосовного права: хоча контрактом було передбачено застосування матеріального права Італії, позивач стверджував про застосування Віденської конвенції про договори міжнародної купівлі-продажу товарів як складової частини італійського права, в той час як відповідач заявляв, що сторони виключили застосування конвенції.

Позиція відповідача змінилася після першого обміну письмовими поясненнями у арбітражному провадженні, і він погодився повністю компенсувати кошти, витрачені клієнтом ARBITRADE на придбання обладнання. В ході проведення переговорів за участі юристів ARBITRADE та представників відповідача було домовлено, що відповідач також компенсує клієнту ARBITRADE понесені витрати на арбітраж. Арбітражне провадження було призупинено до повного виконання сторонами мирової угоди, в результаті якого позивач повернув обладнання, що знаходилося в його володінні більше року, та отримав назад всі витрачені кошти.

Таким чином, юристи ARBITRADE досягли позитивного результату та при цьому мінімізували витрати на арбітражний розгляд і уникнули тривалої процедури виконання арбітражного рішення.