29 сентября, 2016

ARBITRADE успішно представила інтереси однієї з провідних аграрних компаній в арбітражі

ARBITRADE успішно представила інтереси однієї з найбільш відомих світових торгових компаній «BungeS.A.» в спорі з її контрагентом, який розглядався Міжнародним комерційним арбітражним судом при Торгово-промисловій палаті України (МКАС при ТПП України).

Спір виник у зв’язку з шахрайськими діями – була зламана електронна пошта одного з менеджерів контрагента, та на адресу «BungeS.A.» були відправлені рахунки з фальшивими банківськими реквізитами. В результаті, платіж був зарахований на невірний банківський рахунок. Перед командою ARBITRADE постало завдання довести, що платіж, здійснений «BungeS.A.», був контрактним, незважаючи на те, що був переказаний на інший рахунок, ніж передбачений у договорі.

Дана справа була незвично складною для торгового спору, оскільки мала кримінальний аспект (шахрайські дії третьої особи), а також стосувалася нормативного регулювання міжнародних банківських платежів. Ще одним незвичним аспектом розгляду справи були усні свідчення та перехресний допит свідків, що вкрай рідко застосовується у практиці МКАС при ТПП України. Усі вищевказані фактори були детально проаналізовані та враховані арбітрами при прийнятті рішень.

Отже, правильний аналіз та подача різноманітних аспектів справи, а також ретельна підготовка свідків мали значення для успішного результату арбітражу.