3 августа, 2011

ARBITRADE підготував аналітичну статтю для «Юридичного журналу» стосовно апробації положення статті 41(5) Арбітражного регламенту ІКСІД в українському контексті

«Юридичний журнал» опублікував в травневому номері № 5 (107) статтю Юлії Черних, партнера ARBITRADE, присвячену аналізу застосування процедури відмови у позові в скороченому порядку у зв’язку з його очевидною безпідставністю («manifestly without legal merit» — стаття 41(5) Арбітражного регламенту ІКСІД).

З моменту запровадження, що спричинило критику інвестиційного арбітражу в цілому та практики ІКСІДу зокрема, правило 41 (5) лишалось майже «знерухомленим» впродовж 6 років. Вперше данне правило було застосовано наприкінці 2010 року у справі Global Trading Resource Corp. and Globex International, Inc v. Ukraine (ARB/09/11), в якій арбітри ухвалили відмовити у позові у зв’язку з його очевидною безпідставністю.

Юлія Черних зокрема наголосила: «Цей порядок є унікальним, він не має аналогів ані у звичайному комерційному арбітражі, ані в українських судових процесах. Застосування зазначеного механізму відкриває нові горизонти в інвестиційному арбітражі».

Здебільшого питання застосування правила зводиться до однієї з основних проблематик інвестиційного арбітражу, що знаходиться на межі юрисдикції та суті, а саме – чи мала місце інвестиція. З цього ж випливає основне процесуальне питання: коли і за яких обставин Арбітражний суд може прийти до висновку, що наявні всі необхідні матеріали для вирішення питання у спрощеному порядку («summarily»).

«Юридичний журнал», провідне юридичне видання в Україні, видається з 2002 року українською мовою. Видання, в якому надаються, зокрема, аналітика та коментарі найбільш резонансної та цікавої судової практики – від окремих судових рішень до аналізу конкретних справ і узагальнення судової практики різної тематики.

Завантажити статтю Юлії Черних