12 августа, 2013

Юлія Черних виступила координатором Першої літньої школи УАА / НаУКМА з міжнародного арбітражу

У п’ятницю 9 серпня 2013 завершилася інтенсивна п’ятиденна літня арбітражна школа 2013 року, організована Українською Арбітражною Асоціацією та факультетом права Національного університету Києво-Могилянської Академії.

Українські та міжнародні учасники школи скористалися можливістю дізнатися про життєво важливу галузь міжнародного комерційного арбітражу і отримати транснаціональне розуміння арбітражу, як дієвого та ефективного способу вирішення спорів.

Навчальна програма міжнародної арбітражної школи охопила загальні та спеціалізовані курси в арбітражі. Вона складалася з п’яти розділів з основних тем в міжнародному арбітражі.

Загальні теми включали обговорення характеру та особливостей арбітражної угоди, питання, що стосуються складання міжнародних арбітражних угод, призначення та відведення арбітрів, процесуальних норм у міжнародному арбітражі, доказів і тягаря доведення, забезпечувальних заходів, скасування, а також визнання та виконання міжнародних арбітражних рішень.

Спеціалізовані курси покривали арбітраж у будівництві, торгівлі товарами і морських перевезеннях, спорті, міжнародних інвестиціях, а також застосування Конвенції ЄСПЛ у міжнародному арбітражі.

Партнер ARBITRADE Юлія Черних розповіла про складання міжнародних арбітражних угод, вибір місця арбітражу, а також арбітражної установи і застосовного права. Її лекція також порушила питання арбітрабельності, вимоги до форми міжнародних арбітражних угод, а також різні проблеми, що виникають у зв’язку з патологічними арбітражними угодами.

Учасники мали можливість напрацювати практичне розуміння функціонування міжнародного комерційного арбітражу через case study в останній день програми.

Для різноманітності процесу навчання учасників програма включала відвідування Міжнародного комерційного арбітражного суду при Українській Торгово-промисловій палаті і зустріч з її Головою паном Селівоном.

Доповідачами під час школи виступили представники AGA Partners, ARBITRADE, Arzinger, Baker & McKenzie, Chadbourne & Parke, CMS Cameron McKenna, Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери, K & L Gates, Norton Rose Fulbright, Саєнко Харенко, а також Київського національного університету імені Тараса Шевченка.