27 сентября, 2011

Станіслав Круподеря виступив з доповіддю на засіданні Комітету з енергетики Асоціації правників України

26 вересня 2011 року, в м.Рівне відбулось спільне засідання Комітету з енергетики Асоціації правників України та Відділення асоціації в Рівненській області, присвячене досвіду європейських держав в регулюванні ринку електроенергетики, а також аналізу питання тарифоутворення в електроенергетиці України. Модератором засідання виступила Наталя Лиса, директор з юридичних питань AES в Україні (ПАТ «АЕС Київобленерго», ПАТ «АЕС Рівнеобленерго»).

Станіслав Круподеря, юрист ARBITRADE, виступив з доповіддю на тему «Регулювання ринку електроенергії. Досвід ЄС». Під час доповідді, присвяченій лібералізації ринку електроенергії, Станіслав розкрив суть енергетичної реформи в ЄС та, зокрема, третього енергетичного пакету (Директива №2009/72/EC, Резолюції №713/2009 та №714/2009) щодо функціонування національних регуляторів енергетичних ринків країн-членів ЄС, створення Агентства з взаємодії регуляторів енергетики (ACER) та Європейської мережі операторів систем транспортування електроенергії (ENTSOE).

Особлива увага була присвячена передбаченим директивами ЄС моделям роз’єднання вертикально інтегрованих енергетичних компаній (unbundling), а також відповідний досвід європейських держав.