8 июля, 2013

ЮК ARBITRADE успішно представила інтереси свого клієнта в доарбітражних переговорах за контрактом ГАФТА

ЮК ARBITRADE успішно представила інтереси свого клієнта в переговорах, які стосувалися питань, чи був товар органічним і, отже, відповідав опису згідно з контрактом купівлі-продажу.

Контракт передбачав продаж і поставку на умовах СРТ певної кількості українського органічного гороху, з визначенням остаточних показників якості згідно сертифікатам якості, виданих двома лабораторіями, з правом покупця відібрати проби в порту доставки на наявність залишків хімічних речовин.

Оплата повинна була здійснюватися на умовах CAD, включаючи надання продавцем сертифіката, що підтверджує органічний статус товару. Залишок оплачувався після завантаження на судно і отримання покупцем сертифіката, що підтверджує те, що контрактний товар є органічним згідно з правом ЄС.

Продавець, клієнт ЮК ARBITRADE, надав як сертифікати якості, так і сертифікати, які підтверджували органічний статус товару.

Проте, дослідження зразків, відібраних покупцем показало, що товар містить залишки гліфосату, що, за твердженням покупця, робило товар неорганічним. Крім того, дізнавшись про це, другий органічний сертифікат був відкликаний організацією, що видала його, тим самим роблячи неможливим перепродаж товару на території ЄС в якості органічного.

Покупець заявив про свій намір передати справу на розгляд до арбітражу, стверджуючи, що, так як товар більш не вважався органічним, продавець порушив контракт.

Спірні питання включали, чи відповідав поставлений товар опису за контрактом та його положенням за якістю, альтернативно чи був товар придатної для продажу якості і чи була присутність гліфосату лише de minimis, і хто повинен нести відповідальність у світлі ризиків, узятих на себе сторонами контракту. При аналізі юристи ARBITRADE взяли також до відома неоднозначне регулювання залишків гербіцидів в органічному товар згідно з правом ЄС.

У результаті переговорів, яким сприяла ЮК ARBITRADE на стороні продавця, сторони остаточно врегулювали спірні питання на взаємовигідних умовах. Над справою працювали партнер Юлія Черних і старший юрист Єгор Сєров.

ЮК ARBITRADE спеціалізується у вирішенні спорів, в т.ч. пов’язаних з торгівлею сировинними товарами на проформах ГАФТА і ФОСФА. Практика компанії в сфері вирішення спорів рекомендована низкою міжнародних і національних рейтингів.